החיפוש אחר עורך דין טוב יכול להיות לא פשוט. לא בגלל שאין עורכי דין טובים אלא שהמבחר הוא כל כך עצום שלא פעם קשה להחליט עם איזה עורך דין מומלץ לנו לעבוד. בישראל כידוע מספר עורכי הדין ביחס לאוכלוסייה הוא הגבוה בעולם, אז סביר להניח שבכל זמן נתון נוכל למצוא מספר עורכי דין שישמחו לעבוד איתנו.

לכן אנחנו צריכים ליצור פרמטרים מסוימים לבחירת עורך דין. לשם כך, ניצור המחשה של מקרה מסוים ועל פיו נבחן כיצד לבחור עורך דין איתו אנחנו נרצה לעבוד. 

נניח ועברנו תאונת דרכים באזור ראשון לציון ואנחנו זקוקים לעורך דין שיטפל לנו בעניינים מול חברת הביטוח, מול הגורם הפוגע, מול ביטוח לאומי וגורמים אחרים. כאן אנחנו מתחילים ליצור את הפרמטרים השונים שיובילו לידי כך שנבחר עורך דין שיתאים לצרכים שלנו.

ראשית, עלינו לבחור עורך דין מהאזור שלנו כלומר עורך דין בראשון לציון. מדוע? כי לא היינו רוצים לבזבז זמן יקר בנסיעות לעיר אחרת, לא נרצה שהוא יצטרך לגבות מאיתנו יותר רק בשביל להגיע למקומות שונים שנמצאים בעיר. לכן נעדיף לחפש עורך דין בראשון לציון ולא במקום אחר.

שנית, מן הסתם נבחר עורך דין שמתמחה בתחום של תאונות דרכים וביטוח. חשוב לומר, עורכי דין שלא מתעסקים בתחום יאמרו זאת ויפנו אותנו למי שכן. 

בשביל לחסוך לעצמנו זמן נחפש עורך דין בראשון לציון שמתעסק בתחום זה באופן ספציפי.

שלוש, נחפש עורך דין זמין שיכול לטפל בעניין שלנו באופן מהיר. אנחנו יודעים עד כמה עניינים משפטיים עלולים להיגרם ולהפוך לסחבת לא פשוטה ולא נעימה. 

כן נעדיף לבחור בעורך דין זמין שיכול לטפל בעניין שלנו באופן מהיר, בלי עיכובים מיותרים. ככל שהוא יטפל בזה באופן מהיר יותר, כך נקבל את כספי הפיצויים שלנו מהר יותר ונוכל לחזור אל שגרת חיינו.

ארבע, כעת לשאלה הגדולה, האם לחפש עורך דין בראשון לציון שמגיע ממשרד גדול או ממשרד קטן? יש יתרונות לכאן ולכאן. 

משרד גדול מביא עמו כוח משפטי עצום אך מצד שני עלויות גבוהות, כמו כן ייתכן מאוד שהזמינות והיחס לתיק, במיוחד אם הוא תיק קטן, יהיו נמוכים מאוד. 

משרד קטן אומנם אין לו הרבה כוח אדם שיכול להתפנות לתיק, אך מצד שני, הוא זמין יותר, יש לו רעב, ובדרך כלל הוא גם מעניק יחס אישי קרוב, דבר שיכול לקדם מאוד את עניינו ולעזור לנו.