תיקוני חשמל הם ללא ספק הליגה הלאומית של התיקונים בבית, חשמלאי כבר רשאי להיקרא איש מקצוע של ממש בגלל שזו כבר המומחיות של אנשי המקצוע האמיתיים.

בתחתית הרשימה יש את משימות ה"לתקוע מסמר בקיר לתמונה בחדר של הילדה", בהמשך יש את עניין ה"מותק אתה זוכר שאתה צריך לבנות כלוב לארנבונים של הקטן".

בהמשך סולם הקושי יש את "הצינור מתחת הכיור דולף, תוכל לסדר את זה כשאתה חוזר מהמשרד ורק תיזהר לא לעשות סימנים" ולמעלה למעלה, בשיא הקושי, נמצא מי שיכול לקרוא לעצמו חשמלאי.

הכוונה כמובן למשימות אמיתיות של סידור ארון חשמל או החלפת שקעים, ולא החלפת נורה שהיא באמת משימה של חובבים או במילים אחרות, כל אחד יכול לתקוע מסמר בקיר, אבל לא כל אחד יכול להיות בעל מקצוע בתחום החשמל.

אדם בעל רישיון מוסמך בלבד מטפל בתקלות חשמל

אבל הן לא מבינות את זה, עבורן כל בעל הוא גם חשמלאי וככה זה הולך: "מותק, הקומקום עושה קצר ובערב באים אלינו הרוזנברגים.

תראה בבקשה מה הבעיה, תפרק את הקומקום ותטפל בזה. אתה יודע מה לעשות, נכון? אמא שלך אמרה לי פעם שכשהיית קטן רצית להיות לעסוק בתחום החשמל.

אה והדוד לא מחמם כמו שצריך, תעלה לבוידם ותפרק את הדוד ותתקן אותו, תודה, אני הולכת לקוסמטיקאית".

מי מאיתנו הגברים לא היה קורבן של בקשות-דרישות כאלה, אז הגיע הזמן לצאת מהארון ולהגיד להן באופן ברור וישיר, לא כל אחד יכול לבצע עבודות ותיקוני חשמל.

צריך להזהר

אם הן רוצות אותנו חיים, נושמים ומביאים פרנסה הביתה, ואם הן עדיין זקוקות לאבא לילדיהן, הן חייבות להבין שלא כל אחד יכול להיות להתעסק עם עבודות חשמל.

נושא החשמל הוא בעייתי ורגיש, טעות אחת ואתה עולה השמימה, תקלה אחת וכבר אין ממי לבקש סליחה. המסקנה היא לא רק שצריך להיזהר כמובן, אלא גם שצריך לבדוק היטב מיהו אותו אחד שהבאת כרגע הביתה לטפל המכשירים החשמליים שלך.

לפני שאתה מזמין בעל מקצוע בתחום החשמל, בדוק היטב היכן הוא עבד, איזה עבודות הוא עשה בעבר, האם יש לו המלצות, האם הוא נותן אחריות לעבודתו, אלו תעודות יש לו  והיכן הוא, חשמלאים חייבים להחזיק ברישיון מתאים!

חשמלאים מוסמכים בלבד

ישנם לא מעט אנשים המכונים חשמלאים אך בפועל הם לא מחזיקים ברישיון או הסמכה בתחום החשמל ולכן יותר מתאים להם הכינוי "חאפרים".

חובתכם לדאוג שלביתכם נכנסים בעלי מקצוע יסודיים ובעלי רישיון מתאים במיוחד בתחום החשמל, לא הייתם רוצים עבודה לא מקצועית בביתכם.

עבודה שמתבצעת על ידי " חאפרים " מסכנת בצורה ישירה אתכם ואת בני משפחתכם, לא פעם קרו מקרים שבהם אנשים נפגעו כתוצאה מעבודה לא יסודית בתחום.

לרוב בעלי מקצוע " חאפרים " יעניקו לכם מחירים נמוכים מהרגיל על מנת לגרום לכם להזמין אותם באופן מיידי לתיקון או לעבודה, אל תתפתו, הזול בסופו של דבר עולה ביוקר!

שמרו על בטחונכם ובטחונם של הסובבים אתכם, הזמינו רק חשמלאים מוסמכים לביצוע עבודות ותיקוני חשמל בביתכם, כך תהיו רגועים ושלווים שהעבודה בוצעה על הצד הטוב ביותר!

סגירת תפריט